Innowacyjny materiał na słupy oświetleniowe

Co to jest kompozyt?

Mieszanka kilku składników

Materiał, tzw. kompozyt, kompozyt poliestrowo – szklany to najprościej mówiąc mieszanka kilku składników. Są one dobrane w takich proporcjach, aby po ich połączeniu uzyskać jakościowo najlepsze tworzywo. Kompozyt polimerowy jest mieszanką żywicy poliestrowej, tkaniny oraz maty szklanej. Dzięki takiemu połączeniu uzyskuje się materiał o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Dopiero takie połączenie może posłużyć do produkcji słupów oświetleniowych.

Istotne właściwości kompozytu

Kompozyt poliestrowo – szklany ma wiele cech charakterystycznych, które sprawiają, że jest materiałem o wiele lepszym niż aluminium, żeliwo czy beton. Dzięki zastosowaniu m.in. żelkotu oraz powłoki silikonowej w nanotechnologii uzyskujemy tworzywo o 40 letnim okresie żywotności. Żelkot, otrzymany w procesie kondensacji, roztwór styrenowy nienasyconego poliestru, pozwala zapewnić słupowi estetyczny i nienaganny wygląd, trwałość i ochronę przez cały okres użytkowania. Kompozyt nie rdzewieje, dlatego nie ma żadnej wartości złomowej. Nie generuje kosztów eksploatacyjnych, jest odporna na wiele czynników zewnętrznych oraz atmosferycznych m.in.: deszcz, wiatr, śnieg, urynę zwierząt, wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt, zanieczyszczenia chemiczne, czy te powstałe w obrębie dróg. Słupy z włókien nie łamią się, nie odchylają, nie odkształcają.

Kompozyt jest Eko izolatorem

Produkcja kompozytowych słupów oświetleniowych charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, prostotą oraz ekologią. Wytwarzane słupy są przyjazne środowisku, nie zanieczyszczają atmosfery. Emisja CO2 jest bardzo niska a sam produkt ulega 100% przetworzeniu. Wytworzenie słupa zużywa niejednokrotnie dużo mniej energii
i pozwala zaoszczędzić więcej czasu, niż w przypadku produkcji metali lub betonu. Mamy tutaj do czynienia z szybkim i prostym procesem produkcyjnym. Ważną informacją, jest fakt, że słup wykonany z kompozytów jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, nie przewodzi prądu, co nadaje mu charakter izolatora.