Ultralekkie słupy kompozytowe

Ile waży słup kompozytowy?

Tworzywo wykonawcze

Materiałem, z którego tworzy się słupy kompozytowe firmy ALUMAST S.A. Jest tzw. kompozyt. Jak sama nazwa wskazuje kompozyt to mieszanka kilku komponentów dobrana pod takim kątem, aby finalnie powstało tworzywo o wysokim stopniu wytrzymałości. Tutaj mamy do czynienia z mieszanką żywic, żelkotu oraz włókna szklanego. Wszystko to połączone podczas produkcji daje nam produkt jakim, jest kompozytowy słup oświetleniowy.

Łatwość i prostota użytkowania

Słupy kompozytowe dzięki swojej lekkości pozwalają na łatwy, tani i szybki montaż. Na rynku nie znajdziemy bardziej lekkich słupów, niż te wykonane właśnie z włókien poliestrowo-szklanych. Aby zamontować taki słup wystarczy posiadać ogólnodostępny świder ręczny. Nie ma konieczności użycia ciężkiego sprzętu oraz maszyn montażowych. Dla wykonawcy oznacza to dodatkowe korzyści w postaci zaoszczędzonych pieniędzy. Skoro łatwość i prostota użytkowania oraz montażu, to również oszczędność czasu. Bowiem, dwóch monterów bez żadnych problemów szybko postawi słup do pionu. Zauważmy, że monter jest w stanie sam przenieść na ramieniu słup kompozytowy.

Postaw swój słup gdziekolwiek chcesz

Ze względu na rekordowo niską wagę, słupy kompozytowe Alumast można dostarczyć praktycznie w każdy rejon. Tereny grząskie, mokre, górskie, czy ogólnie trudno dostępne nie stanowią problemu. Słupy te nie wymagają ciężkich betonowych fundamentów, które przewożone na samochodach montażowych, nie są w stanie dojechać we wskazane miejsce. Zastosowanie materiałów kompozytowych w konstrukcji słupa oświetleniowego ma jeszcze jeden, bardzo wymierny plus. Konstrukcja słupa jest kilkukrotnie lżejsza od podobnych konstrukcji ze stali i betonu, jest również lżejsza od rur aluminiowych. Prawdziwymi rekordami wagi mogą pochwalić się słupy z kompozytów wkopywane w grunt, w których nie ma praktycznie wcale elementów metalowych. Najwyższy z nich – 9-metrowy – waży zaledwie 48 kg. Nawet jeżeli dodamy do tego ramię wysięgnika i oprawę o łącznej wadze około 15 kg, to wynik jest wciąż imponujący. Dla porównania – słup stalowy o takiej wysokości może ważyć nawet 160kg.

Bezproblemowa wymiana słupa

Niska waga słupów kompozytowych pozwala na szybką i łatwą wymianę słupa np. podczas kolizji czy wypadku. Nie potrzeba dźwigu ani zwyżki. Zwróćmy uwagę na fakt, iż słupy kompozytowe polskiego producenta z południa Polski są objęte ubezpieczeniem, co również nie pozostaje bez uwag dla zarządców oraz wykonawców dróg w naszym kraju.

Chcesz sam unieść słup oświetleniowy? Wybierz kompozytowy produkt Alumast.