Sposoby i metody konserwacji słupów oświetleniowych

Po co konserwować?

Konserwacja/utrzymanie słupów oświetleniowych

Słupy kompozytowe same w sobie charakteryzują się długim okresem eksploatacji (aż 40 lat) i brakiem konieczności obsługiwania podczas użytkowania (laminaty o prawidłowo dobranych pod kątem stykających się z nimi mediów komponentach, nie wymagają przeglądów ani renowacji). Znika problem z punktem rosy w odniesieniu do korozyjności. Materiał jakim jest kompozyt jest odporny na wiele czynników, m.in. promienie UV. Konserwacja kompozytowych słupów oświetleniowych nie jest zatem wymagana. Słup nie ulega zniszczeniu przez 40 lat.

Sposób na zabrudzenia na słupie oświetleniowym.

Stojące już kompozytowe słupy oświetleniowe, czy to przy ruchliwych drogach, czy na osiedlach i w parkach, wszystkie z biegiem czasu ulegają zabrudzeniu i zakurzeniu. Często również, mamy do czynienia z sytuacją zawieszenia na słupie różnego rodzaju reklam czy wręcz obklejania słupa ogłoszeniami. Po ich zerwaniu na powierzchni pozostawione są ślady kleju. Wszystkie te plamy i zabrudzenia można łatwo usunąć z powierzchni słupa przy użyciu Easy cleaner’a – produktu firmowego ALUMAST. To specjalny środek do czyszczenia słupów oświetleniowych. Preparat szybko usunie niepożądane naklejki, taśmy klejące i ogłoszenia ze słupa. Proces czyszczenia ułatwia powierzchnia słupa, która jest całkowicie gładka, co zapobiega wnikaniu brudu i kurzu głęboko w strukturę produktu. Ostatecznie można pokryć słup specjalnymi powłokami silikonowymi wytwarzanymi w nanotechnologii, co jeszcze bardziej zabezpiecza go przed zanieczyszczeniami, zabrudzeniami i klejem.
Zerowe koszty eksploatacji słupów

Ważną informacją jest fakt, iż zamawiający nie ponosi ze swej strony żadnych kosztów eksploatacyjnych związanych z utrzymaniem słupów. Brak okresowych badań na izolacyjność słupów. Jednocześnie zastosowanie przez producenta barwionych żelkotów odpornych na działanie promieni UV gwarantuje dużą stabilność koloru słupa.